Rodzina od zaraz

Na pierwszy rzut oka nie wygląda to najlepiej. Reżyser znany z komedii Tata kontra tata – oraz jeszcze gorszej jej kontynuacji – znów realizuje film z Markiem Wahlbergiem (New Kids On The Block!). Plakat i zwiastun również nie zachęcają. Ale…!

Historia pary z amerykańskiego przedmieścia, która decyduje się na adopcję, mogła być jakąś przerażającą, żenującą komedią z żartami rodem z notatnika siedmiolatka, gdzie łzy generują podlane sacharyną i lukrowaną muzyką sztuczne sceny. A tu proszę: humor jest, lekki i stonowany. Zamiast typowego we współczesnych filmach slapsticku są celne obserwacje, które każdy rodzic zna z własnego domu. Aktorzy wychodzą z każdej sceny zwycięsko, nawet jeżeli oglądamy dość ryzykowny koncept, w którym jedna z postaci jest urodzoną fajtłapą, albo powracający żart nawiązujący do filmu Wielki Mike. The Blind Sidez Sandrą Bullock. Łzy są – ale zbudowane organicznie, bo zanim dojdzie do wzruszających scen, jesteśmy po uszy zakochani w naszych bohaterach. Ocena 82 na portalu RottenTomatoes tylko potwierdza, że mamy do czniania z udaną komedią.

Kadr z filmu Rodzina od zaraz / fot. materiały prasowe

Rodzina od zarazma za zadanie oswojenia konceptu adopcji. Bierze ten temat pod włos, nie bojąc się konsekwencji i nie unikając trudnych tematów. Brak akceptacji ze strony dzieci, ich zmaganie się z traumą z przeszłości, do chęci powrotu rodzonej matki. Rodzina Pete’a (Walhberg) i Ellie (Rose Byrne, Sąsiedzi,Druhny) przechodzi przez prawdziwe tornado uczuć, a film na pewno nie pokazuje całego procesu w kolorowych barwach. Jasne, jak na Hollywoodzką produkcję przystało jest tu trochę lukru i idealizowania, ale to nigdy nie przesłania autentyzmu drzemiącego w całej tej historii. A świetnie napisane dialogi i dobrze działający humor tylko sprawiają, że film ogląda się znakomicie. Kto po obejrzeniu tego filmu nie chce udać się do agencji, by zaadaptować jakieś dziecko, jest pewnie bez serca.

Ocena: 7/10

Rodzina od zaraz (Instant Family)

reż. Sean Anders (USA 2018)

Występują: Mark Wahlberg, Rose Byrne, Isabela Moner, Octavia Spencer

Zwiastun:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: