Bliźnięta

null

Gemini

reż. Aaron Katz

Stylowy thriller spod ręki Aarona Katza (Cold Weather, Zejście na ląd) osadzony jest w Los Angeles i rozgrywa się w świecie gwiazd filmowych. Jest tu tajemnicze morderstwo, śledztwo, napięty układ pomiędzy celebrytką i jej asystentką oraz zagadki z tożsamością. Nawiązania do fimów noir oraz dreszczowców klasy B z lat 80. i 90. są bardzo widoczne, ale mimo dziur w fabule udało się reżyserowi stworzyć zgrabne, gatunkowe kino.

Lola Kirke (Mozart in the Jungle, Mistress Ameryka) wciela się Jill, asystentkę i przyjaciółkę rozchwytywanej gwiazdy Heather Anderson (Zoe Kravitz, Seria Niezgodna). Aktorka chce się wymigać z kolejnego filmu, nie ma ochoty na pojawienie się na planie filmowym, by robić dokrętki. Czuje się osaczona i zmęczona, bo paparazzi i fani depczą jej po piętach. Przez swoje zachowanie unieszczęśliwia kilka osób z branży, które w złości deklarują, że ją zabiją. I następnego poranka jej martwe ciało w posiadłości znajduje Jill. Kobieta zginęła ze strzałów z pistoletu, który otrzymała od asystentki, a ta była ostatnią osobą, którą ją widziała żywą. W dodatku tylko odciski jej palców znaleziono na broni. Będąca główną podejrzaną o zabójstwo postanawia sama dojść do tego, co naprawdę wydarzyło się w domu Heather.

Bliźnięta ma świetnie rozwinięcie, nastrojowe sceny i niezłą dynamikę między głównymi aktorkami. Kirke i Kravitz znakomicie oddały niejednoznaczność związków pomiędzy gwiazdami i ich asystentkami, w których często zaciera się granica między pracą i przyjaźnią. Los Angeles wygląda wyjątkowo, co rzadko spotyka się w filmach: nie jest jednoznacznie odpychające, ale nie jest też słonecznym miejscem sukcesu, czy plastikowym koszmarem. Jak na kino gatunkowe jest tu kilka dziur w fabule, a rola detektywa grana przez Johna Cho (Star Trek: W nieznane) jest zupełnie niewykorzystana.

Ocena: 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: