The Heiresses

Las_herederas_1

Las herederas

reż. Marcelo Martinessi (Paragwaj / Urugwaj / Niemcy / Brazylia / Norwegia / Francja)

Typowy festiwalowy slow-burner – mała historia rozgrywająca się wśród niepozornych bohaterów, gdzie nie padają wielkie słowa, ale finał zostawia nas siedzących z rozdziawionymi buziami. Historia partnerek w starszym wieku, w których życiu zachodzi niespodziewana zmiana. Ponieważ mają kłopoty finansowe, ich elegancki dom odwiedzają kolejni potencjalni nabywcy szkła czy mebli. Kiedy ekstrawertyczna Chiquita trafia do więzienia po tym, jak nie udaje jej się spłacić zaciągniętego długu, schowana w tle, spokojna Chela stopniowo zaczyna odżywać. Jeździ starym Mercedesem, wożąc koleżanki na spotkania socjalne i pomagając im załatwiać drobne sprawy. Zafascynowana córką jednej z nich, wyzwoloną kobietą w burzliwym związku, budzi w sobie nowe pokłady namiętności.

Poza uważną obserwacją bohaterek, reżyser z ciekawością przygląda się też dość specyficznej społeczności bogatych, starzejących się pań, zupełnie oderwanych od codziennych problemów. Na drugim biegunie znajduje się więzienie, w którym przebywa Chiquita – tam trafiają ludzie z zupełnie innych klas społecznych i warunki życia są zupełnie inne.

W Las herederas ważniejsze od wypowiedzianych słów są obserwacje zachowań i zmian w postępowaniu postaci. Martinessi zaufał swoim aktorkom i otrzymał bardzo przekonujące wyniki.

Ocena: 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: