The Road to Mandalay

The Road to Mandalay Wenecja Venice

The Road to Mandalay

reż. Midi Z

Mieszkańcy Birmy szukają lepszego jutra nielegalnie przedostając się do Tajlandii. Historia Lianqing i Gao, których ścieżki przecinają się w nowym kraju, opowiedziana jest w dość klasyczny sposób, narracja ma swój rytm, nie przeszkadzający we wciągnięciu w tą przejmującą opowieść.

Lianqing szuka bardziej ambitnej pracy, ale bez oficjalnych papierów i pozwolenia może jednynie zmywać talerze w obskurnej knajpie. Gao jest zafascynowany kobietą od samego początku – zamienia się na miejsca podczas nielegalnej przeprawy przez granicę, oferuje jej pomoc w znalezieniu pracy i mieszkania. Dziewczyna jednak ma zupełnie inne priorytety i spojrzenie na swoją przyszłość. Chciałaby za wszelką cenę zarobić dużo pieniędzy i ruszyć dalej (do Tajwanu), żeby godnie żyć. Gao chce odłożyć pieniądze i otworzyć sklep w rodzinnej wiosce w Birmie.

The Road to Mandalay Wenecja Venice

Przejmująca opowieść ma kilka dramatycznych punktów i zaskakujący, gorzki finał. Midi Z, jeden z najbardziej utalentowanych reżyserów z Azji, doskonale skupia uwagę widza, nienachalnie operując środkami wyrazu – mimo to w tym wizualnie konserwatywnym filmie udało się zmieścić więcej niż kilka zapadających w pamięć ujęć.

Ocena: 8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: