Kryzys to nasz pomysł

Sandra Bullock i Joaquim de Almeida w filmie Kryzys to nasz pomysł

Our Brand Is Crisis

reż. David Gordon Green

Oparty na kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy film fabularny zrealizowany w Hollywood. Sandra Bullock (Wielki Mike) wciela się w konsultantkę „pijarową”, której zakulisowe zagrywki mają pozwolić kandydatowi na prezydenta wygrać wyścig po „żyrandol”.  Razem z grupą specjalistów realizuje scenariusz „Polska w ruinie”, mający dać ludziom nadzieję, że silny prezydent odrodzi będące w kryzysie państwo.

Żeby nie było wiadomo, o co tak naprawdę chodzi, akcję filmu przeniesiono do Ameryki Południowej, Dudę zastąpiono Castillo, a Komorowskiego – Rivierą. Problemy z żołądkiem spowodowane przez wysokość zastąpiły unoszące się powietrzu pyły ciężkie, powstałe po spalaniu węgla i plastiku w domowych paleniskach. Historię z filmu znamy aż za dobrze, ale wspaniale ogląda się zakulisowe gierki. Jest mało oryginalnie, ale za to Bullock gra i wygląda bardzo dobrze, dzięki czemu da się przełknąć tą hollywodzką sztampę. Twórcy filmu przewidzieli nawet protesty KODu, będące świetną kodą opowieści. Nie wiemy tylko, czy postać, na której oparto główną postać, zdecydowała się zostać w Polsce i maszerować Alejami Jerozolimskimi. Wie ktoś coś?

Ze względu na wywrotową myśl polityczną film nie ukazał się w kinach w Polsce, trafiając tylko do dystrybucji na DVD i Blu-Ray, których – jak wiadomo – nikt nie kupuje.

Premiera Wielka Brytania: 22/01/2016

Ocena: 5/10

Zobacz również: recenzja nagrodzonego Oscarem filmu Spotlight

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: