Łowca i Królowa Lodu

Emily Blunt i Chalize Theron w filmie Łowca i Królowa Lodu

The Huntsman: Winter’s War

reż. Cedric Nicolas-Troyan

Sequel i prequel w jednym, albo – kolejny film potrzebny nam jak kwiatek do kożucha, nastawiony na bez większych skrupułów na zarobienie grubej kasy. Zatrudniony jako reżyser Cedric Nicolas-Troyan miał proste zadanie: zrobić pięknie wyglądające widowisko, w którym rozwój postaci i logika są drugoplanowe. Udało się to znakomicie! Oglądamy zatem aktorów, którzy nie silą się zbytnio na oryginalność – Charlize Theron odgrywa swoją rolę z Królewny Śnieżki, a Chris Hemsworth nie wychodzi poza dwa wyrazy twarzy. Emily Blunt wygląda pięknie, ale jej lodowate serce nie zmroziło moich żył. Nie jest tak przekonująca jak Theron w swojej demonicznej roli. Szkoda Jessici Chastain, która poza prezentacją swojej fizycznej sprawności nie ma zbyt wiele do roboty.

Historia przenosi nas wstecz do czasów przed Królewną Śnieżkągdzie poznajmy siostrzaną relację obdarzonych magicznymi mocami kobiet: Freya i Ravenna rozdzielone zostały przez dramatyczne wydarzenie. Ta pierwsza przenosi się na północ, by wychować armię Łowców, którzy podbijać będą dla niej kolejne królestwa (nie wiadomo dlaczego). Tam też poznajemy Łowcę, który zakochuje się z wzajemnością w Sarze – wbrew rozkazom Królowej, więc musi uciekać. I tak znajduje się w królestwie Ravenny. Ale po jej upadku okazuje się, że Lustereczko trawi duszę Śnieżki, więc chciano się go pozbyć, ale trafiło ono w niepowołane ręce. A gdy dopadnie go Freya, może okazać się, że zło będzie silniejsze, niż poprzednio.

W tym nudnym, naszpikowanym pięknymi obrazkami filmie, znajduje się miejsce na odrobinę humoru, którego dostarczycielami się brytyjscy aktorzy komediowi: Rob Brydon i Nick Frost, w rolach karłów. Ale te postacie też dodane zostały do produkcji na siłę, nie mając większego wpływu na przebieg fabuły.

Premiera Wielka Brytania: 04/04/2016

Premiera Polska: 8/04/2016

Ocena: 3/10

Jedna myśl na temat “Łowca i Królowa Lodu

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: