The Benefactor

the-benefactor2

The Benefactor

reż. Andrew Renzi

Z cyklu: widziałem już to nie raz, tylko w lepszym wydaniu. Richard Gere wciela się w obleśnie bogatego filantropa o imieniu Franny, który nie radzi sobie z dramatycznym wydarzeniem z przeszłości. Miała pomóc morfina, ale butelka już prawie pusta. Jest za to córka bliskich przyjaciół, która wraca do rodzinnego miasta z mężem oraz w stanie błogosławionym. Franny decyduje się pomóc młodym, wkupując się stopniowo w ich życie.

Gere gra tutaj tak, jakby ktoś dał mu kokainę przed wejściem na plan. Warczy, harczy, śmieje się, ma doła, kąpie się w okularach. Trochę psychol, trochę dobry wujek – wypada to niestety przerysowanie. Theo James (seria „Niezgodna”) już dawno zasłużył na pseudonim „Drewno”, nie mając – poza przystojną twarzą i ładnym ciałem – żadnych umiejętności aktorskich. Dakota Fanning zepchnięta jest na margines, ale to jej rola jest najbardziej stonowana.

Wiadomo jak to wszystko się skończy i mądrości płynące z filmu – pieniądze szczęścia nie dają, a miłość ci wszystko wybaczy – powtarzali już nasi dziadkowie. Tyle w kwestii oryginalności.

Premiera Wielka Brytania: 26/02/2016

Ocena: 3/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: