Sypiając z innymi

960

Sleeping With Other People

reż. Lesley Headland

Występują: Jason Sudeikis, Alison Brie, Adam Scott

Komedie romantyczne to nie moja para kaloszy, ale uwielbiam łamanie zasad i przekraczanie granic. Dlatego tak dobrze bawiłem się (do połowy) na „Wykolejonej”, gdzie pieprzne dowcipy i seks rozsadzały ramy gatunku, tworząc nową jakość. „Sypiając z innymi” ma zakusy na bardzo dobre kino. Bo – po dość ospały początku – zaczyna być ciekawie. Główna para bohaterów najpierw uprawia ze sobą seks, by potem wpaść na siebie zupełnie przypadkowo. Lainey (Alison Brie) tkwi w niezdrowym seksualnym układzie z zaręczonym facetem, Jake (Sudeikis) sypia z kim popadnie. Ich drogi przetną się na… spotkaniu dla seksoholików. Reguły gatunku od razu sugerują, że oni muszą być ze sobą (to żadne odkrycie), ale zajmie im to dość dużo czasu.

Co zatem w tym schematycznym zarysie akcji wyjątkowego? Nasi protagoniści postanawiają spotykać się i zachowywać jak przyjaciele, choć seksualne napięcie między nimi iskrzy. W jednej z najlepszych scen on tłumaczy jej przy pomocy wnętrza plastikowej butelki, jak osiągnąć orgazm masturbując się. Kiedy Lainey pójdzie do łóżka z innym facetem i zwierzy się Jake’owi z zastosowania do jego wskazówek, on poczuje się naprawdę zraniony. Nie, nie seksem, tylko tym, że był to „ich” sekret.

Kolejna świetna scena to impreza urodzinowa syna przyjaciela Jake’a (świetny Jason Mantzoukas), na której nie tylko Lainey pokazuje swoje talenty do organizowania zabaw z dziećmi (jest przedszkolanką), ale też… oboje biorą narkotyki.

Dynamiczne, oprate na przeciwieństwach sceny (z jednej strony dziki seks, z drugiej – romantyczna, szczenięca miłość) i kilka zapadających w pamięć dialogów i scen (kłótnie w restauracji, pikantne konwersacje przez SMS) są siłą filmu. Słabością, niestety, jest brak równego poziomu. Świetnych pomysłów wystarczyło może na 45 minut, reszta dość się wlecze i wiele scen jest odgrzewanym kotletem z najgorszego kanonu „rom-com”. Aktorzy nie wysilają się zbytnio i jedynie drugi plan naprawdę ratuje sytuację.

Premiera Wielka Brytania: 1/01/2016

Premiera Polska: 24/10/2015

Ocena: 4/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: