99 Homes

99 HOMES- still_0

Kryzys finansowy w USA. Ludzie tracą pracę, nie mogą spłacić kredytów na domy. W tych trudnych czasach Rick Carver (Michael Shannon) okazuje się być wilkiem, który potrafi złą sytuację innych obrócić na swoją korzyść. Kupuje domy, które przejmuje bank, zarabiając na tym grube pieniądze. Jednym z jego eksmitowanych jest Dennis Nash (Andrew Garfield), który stracił pracę w budowlance. Nash przegrywa sprawę w sądzie, na następny dzień zjawia się policja z Carverem i wynoszą jego rzeczy z domu. Robotnik z synem i matką zamieszkują w motelu, obleganym przed podobne do jego rodziny. Los jednak będzie złośliwy i Nash znajdzie szanse na zarobienie pieniędzy. Łatwiej, niż by się tego spodziewał. Ale będzie musiał za to zapłacić inaczej.

Klasyczna amerykańska historia z dwubiegunowymi postaciami – jeden młody, niewinny, kuszony przez diabła – starszego, zepsutego kapitalistę. Kiedy ceną jest szczęście rodzinne, ten pierwszy nie zawaha się przed niczym. Najmocniejsze w filmie są sceny wyrzucania lokatorów – starych, rodzin, dzieci, kobiet w ciąży. System finansowy zniszczony przez bankierów zbiera swoje żniwo wśród zwykłych ludzi.

Nie jest to najlepszy film Bahraniego, którego świetne „Człowiek z budką” i „Żegnaj, Solo” były pełne niuansów i niedopowiedzeń. Tutaj nie ma za bardzo o czym myśleć. Reżyser zadaje pytanie – a jak ty byś postąpił na miejscu Nasha? Jeżeli tylko dostępne jest odkupienie, to pewnie podobnie.

99 Homes

reż. Ramin Bahrani

USA 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: